Bu ay kitap önerileri gönderilerinden çok güzel karşılık alınca bunu devamlı yapmaya karar verdim. Herhangi bir kitapçıya gidip en çok satanlardan kitap almak kolay ama zamanımız kısıtlı olduğu için tavsiye kitaplarla ilerleyip vaktimizi daha verimli kullanabiliriz diye düşünüyorum. Tozlu raflarda unutulmuş eserler de, en çok satanlar da okunmalı. Okunanlar paylaşılmalı. Bu yüzden kendimce kitap önerileri yapmak istedim. Zamanım az olduğu için fazla yapamadım ama her hafta okuduğum kitaplar arasından değerlendirme ve öneri şeklinde devam ettirmeyi planlıyorum.

Bu kitapta bir kendi hayatınızın kalite olarak zenginleştirmek, çevrenizdeki insanları daha çok motive edebilmek için ‘bir dakika yönetim tekniklerini’ nasıl kullanabileceği anlatılıyor.

Kitabın en ilgi çekici yanı ise; girişimci ve yöneticilerin, çalışanların gelişimini nasıl sağlayacakları, yönetirken zamanı nasıl etkin kullanacakları ve ekiplerindeki farklı bireyleri nasıl motive edecekleri konusunda keyifli bir dille ipuçları sunması.

Kitabı okumaya başladığınızda kendinizi ‘Girişimcinin’ yerinde bulup Bir Dakika Yöneticisi’nin az sonra anlatacağı, basit ve ustalıkla özetlenmiş zekice derlenmiş yönetim tekniklerini merakla okurken bulacaksınız. İyi bir liderin sıradan insanlara sıra dışı şeyler yaptırabileceğini hissettiren bir kitap.

Kitabı en iyi özetleyen cümle ise; “Bir konu hakkında başarı kazanmanın yolu çok fazla çalışmak değil, akıllı çalışmaktır.” kısmı sanırım :)

Yorumunuzu İletin