İnternet üzerinde kişisel markanızı oluştururken sosyal medya sitelerindeki kullanıcı adlarını almanızın birkaç önemli yanı var.

Linkedin Kullanıcı Adı (Username) Nedir?

Normalde Linkedin üzerinde bir hesap oluşturduğunuzda hesabınıza ulaşmak için rakam ve harflerden oluşan bir link verilir. Bu link ile hesabınıza direkt ulaşılabilir. Ancak sizinle iletişime geçecek kişiler için bu durum bulunabilirliğinizi biraz kısıtlar. Hem hatırlaması güçtür hem de kartvizitiniz vb. alanlara bunu yazamazsınız. Bu yüzden size özel bir link olan kullanıcı adı alabilirsiniz. Bu işlemin akılda kalıcılık açısından oldukça faydalı olduğu söylemek gerekiyor. Özellikle işletmeler ve pazarlama şirketleri açısından Linkedin’deki kullanıcı adının iyi belirlenmesi kişi ve marka açısından unutulmaması gereken bir nokta.

Linkedin Kullanıcı Adı Neden Önemlidir?

Özellikle de arama motoru optimizasyonu açısından oldukça önemi olan bu konu ayrıca size ulaşmak isteyenlerin de işini kolaylaştıracaktır.
Örneğin benim,

Linkedin Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?
Bir çok sosyal ağ üzerinden kolaylıkla kullanıcı adı (username) alınabilirken Linkedin de bu işlem biraz farklı. Ama 3 adımda linkedin username/kullanıcı adlarının nasıl alındığını/değiştirildiğini tarif edeceğim.

  1. Linkedin.com adresine gidin
  2. E-mailiniz ve şifreniz ile giriş yapın
  3. Profil sekmesi altında Profili Düzenle linkine tıklayın
  4. Profil fotoğrafınızın hemen altında kullanıcı adını düzenleme linki var tıklayın
  5. Açılan ekrandan uygun kullanıcı adını seçip kaydedin
  6. İşlem bu kadar :)

Profili Düzenleye Gidin

Kullanıcı Adı Al

Kullanıcı Adı Oluştur

Unutmayın Linkedin’in amacı profesyonellerin birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayarak daha verimli ve başarılı olmalarıdır. LinkedIn’e katıldığınızda, yaptığınız işte mükemmelleşmenizi sağlayacak olan kişiler, iş ilanları, haberler, güncellemelere ulaşabileceksiniz.

Yorumunuzu İletin