Bugün iş dünyasının en önemli müşteri kaynağı internettir. Bu kadar basit ve net.
Son zamanlardaki dijital olan herşeydeki ilerleme, kısıtları ortadan kaldırıyor ve herkesin hayatını ve işini etkileyen heyecan verici olanaklar açıyor. Yeni müşteriler bulmak için eski yöntemlerden kurtulmak istiyor musunuz? Sosyal medya size bu olanağı veriyor. Bütün çalışanlarınızın nerede olurlarsa olsunlar, erişilebilir ve verimli olmasını istiyor musunuz? Mobilleşen teknoloji buna imkan veriyor. İşinizi yaparken daha etkili öngörüler, mantık yürütmeler ve kararlar vermeyi istiyor musunuz? Big data bunu vaadediyor. Biliyoruz ki bunları başarmak mümkün, çünkü bunları hayata geçirebilen şirketler gördük.

Gerçekten dijital olanakları tam anlamıyla kullanmak için uğraşan şirketler çalışma tarzlarını değiştirecek şekilde dijital yeterlilikler oluşturmaya öncelik veriyorlar. Dijitali etkin kullanan şirketler arasında sermayesi güçlü olanları elbette görebiliriz, ancak bu başarıyı elde etmek için sadece sermaye gücüne değil, akıllıca plan yapmaya ihtiyaç var. Yeni oyunun kurallarını öğrenip, uyguladığınızda başarıya ulaşmanın bir gizli bir maharet olmadığını göreceksiniz. Bunu yaptığınızda teknoloji değişse bile, yeni teknolojiyi yararlı hale getirmeyi sürdürebilirsiniz.

İnternetten yeni müşteri bulmanın nasıl bir süreç olduğuna, öneminin nereden kaynaklandığına ve sizin de bu imkanı kendi markanıza uygulamada başarılı olacağınızı umuyoruz. Son dönemdeki gelişmeler baş döndürücü olsa bile, gelecekte bizi bekleyenleri öngördüğünüzde bunların daha bir başlangıç olduğunu farkedenlerden olacaksınız. Markanızın dijital yatırımlarını ne kadar ertelerseniz, işiniz o kadar zorlaşacak.

Yorumunuzu İletin